Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Faber-Castell

Faber-Castell - o marce

Faber-Castell, założony w 1761 roku przez stolarza Kaspara Fabera (1730-1784), jest jedną z najstarszych firm przemysłowych na świecie. Firma jest wiodącym na świecie producentem ołówków drewnianych z różnorodną ofertą produktów do pisania, rysowania i kreatywnego projektowania, a także produktów dekoracyjnych. Faber-Castell jest znany ze swojej wysokiej jakości, innowacyjnych produktów, zaangażowania w tradycję i świadomości ekologicznej.

Historia firmy

Historia marki Faber-Castell rozpoczyna się w Niemczech w miejscowości Stein nieopodal Norymbergii, gdzie wspomniany wyżej Kaspar Faber rozpoczął działalność jako drobny producent ołówków, tym samym tworząc podwaliny spółki Faber-Castell. W 1925 roku potomek Kaspara, Alexander Graf von Faber-Castell, rozpoczyna budowę nowoczesnego kompleksu produkcyjnego. Dzięki temu produkcja może przebiegać wydajniej, a produkcję można zwiększyć.

O ekologii

100% drewna używanego przez Faber-Castell do produkcji ołówków i kredek pochodzi z ekologicznych zasobów leśnych, z których więcej niż 95% jest certyfikowane przez FSC. 

Do wykończenia kredek i ołówków w głównej siedzibie firmy w miejscowości Stein obok Norymbergii stosuje się lakiery na bazie wody, które nie tylko są bezpieczne dla środowiska naturalnego, ale także nie mają niekorzystnego wpływu na zdrowie dorosłych i dzieci.


W skali ogólnoświatowej Faber-Castell należy do największych producentów gumek do ścierania. Podczas produkcji gumek zasadniczo unika się stosowania szkodliwych zmiękczaczy, a większość z nich powstaje z tworzyw sztucznych niezawierających PVC.

Nawet w fazie rozwoju wpływ produktów spółki Faber-Castell na środowisko jest w pełni zoptymalizowany przez wykorzystanie analizy cyklu życia produktu. Obejmuje ono surowce, produkcję, okres użytkowania i likwidację. Zamiast rozwijania specjalnej "serii Eco" spółka Faber-Castell koncentruje się na zachowaniu najwyższych standardów w zakresie ochrony środowiska w odniesieniu do wszystkich swoich produktów.

Zaangażowanie w dziedzinę ekologii zostało docenione w 2008 roku, kiedy to hrabia A.W. von Faber-Castell otrzymał tytuł „Ekologicznego managera roku”, przyznawanego przez fundację WWF Niemcy działającą na rzecz środowiska oraz czasopismo ekonomiczne Capital.


Faber-Castell dzisiaj

Faber-Castell jest jednym z największych producentów najwyższej jakości produktów do pisania, rysowania, malowania oraz kreatywnej twórczościna świecie. Kompleksowae zaopatrzenie zakładów produkcyjnych w drewno pochodzące z odpowiedzialnie zarządzanych plantacji czyni grupę Faber-Castell liderem w sprawach dbałości o sprawy środowiskowe.

Aktualnie marka ma swoich reprezentantów w ponad 120 krajach. Produkcja odbywa się w 17 zakładach produkcyjnych, między innymi w Indiach, Brazylii, Kolumbii, Peru. Sprzedaż odbywa się poprzez 20 spółek dystrybucyjnych, w krajach takich jak Stany Zjednoczone, Austria, Francja, Argentyna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl