Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Bądź eco z gamą produktów Progresso od Koh-I-Noor!
Bądź eco z gamą produktów Progresso od Koh-I-Noor!

Koh-I-Noor

Czym różni się zwykła kredka od kredki Progresso? Co czyni ją przyjaźniejszą dla środowiska?

Grafit Progresso nie jest pokryty drewnem a wyłącznie lakierowany, co sprawia, że jest prawie sześciokrotnie większy niż w zwykłych kredkach, a co za tym idzie - bardziej ekonomiczny w użytkowaniu. Mówiąc prościej, grubszy grafit oznacza nawet dwa razy dłuższy czas użytkowania w stosunku do innych dostępnych na rynku kredek ołówkowych.

Ze względu na gruby grafit oraz brak pokrycia drewnem, produkcja kredek i ołówków z gamy Progresso pozwala na uratowanie conajmniej jedenastu stuletnich drzew miesięcznie (dane pochodzące od producenta).

Faber-Castell

Innym przykładem producenta dbającego o środowisko jest Faber-Castell.

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na znajdujący się na większości opakowań produktów Faber-Castell znak FSC, który potwierdza, że 100% drewna używanego do produkcji ich ołówków i kredek pochodzi z ekologicznych zasobów leśnych (z tego więcej niż 95% jest certyfikowane przez FSC).

Nawet w fazie rozwoju wpływ produktów spółki Faber-Castell na środowisko jest w pełni zoptymalizowany poprzez wykorzystanie analizy cyklu życia produktu. Obejmuje ono surowce, produkcję, okres użytkowania i likwidację. Zamiast rozwijania specjalnej "serii Eco", spółka Faber-Castell koncentruje się na zachowaniu najwyższych standardów w zakresie ochrony środowiska w odniesieniu do wszystkich swoich produktów.

Zaangażowanie w dziedzinę ekologii zostało docenione w 2008 roku, kiedy to hrabia A.W. von Faber-Castell otrzymał tytuł „Ekologicznego managera roku”, przyznawanego przez fundację WWF Niemcy działającą na rzecz środowiska oraz czasopismo ekonomiczne Capital.

Produkty wspomniane we wpisie:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl